top of page

Biz Kimiz?

Quant, kurucularının toplam 200 yılı aşkın sektör deneyimini birleştiren, müşteri merkezli, çözüm odaklı, yenilikçi bir sigorta ve reasürans brokerliği şirketidir. Müşterilerini hizmetinin merkezine yerleştirmiştir.

Risk algısı, risk farkındalığı, risk iştahı kavramlarını, doğru analiz, optimum poliçe, hızlı süreç yönetimi ilkeleri ile her zaman daha iyiye ulaştırmayı hedeflemektedir.

Türkiye’nin önde gelen tüm sigorta şirketleri ile çalışan Quant, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre uluslararası sigorta ve reasürans şirketlerinden ürün tedariği yapmaktadır.

Uzman ve profesyonel kadrosu ile Quant müşterilerine doğru, ilkeli, dürüst ve ahlaklı hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Birçok alanda Türkiye’de ilk defa geliştirdiği iş modelleri ile gerek ülkemizde sigortacılığın gelişmesine, gerekse yayılmasına önemli katkı sağlamaktadır.

Quant Sigorta ve Reasürans Brokerliği
Quant Sigorta vQuant Sigorta ve Reasürans Brokerliği

Hakkımızda

Müşterileri adına sigorta poliçeleri satın almak veya sigorta taleplerini yönetmek için çalışan bir kurumuz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlar ve bu ihtiyaçları karşılamak için en uygun sigorta şirketlerini araştırır ve tavsiye ederiz.

Bağımsız olarak çalışırız ve farklı sigorta şirketleriyle bağlantı kurarak müşterilerimize geniş bir sigorta yelpazesi sunarız. Müşterilerimize sigorta satın alma, poliçe yenileme, talepleri yönetme ve sigorta primlerini karşılaştırma gibi konularda danışmanlık hizmeti sağlarız.

Müşterilerimizin çıkarlarını korumakla yükümlüyüz. Müşterilerimize bağımsız ve tarafsız tavsiyelerde bulunuruz. Aynı zamanda, sigorta şirketleriyle olan ilişkilerimiz nedeniyle müşterilerimize daha iyi kapsama ve fiyatlar sunabiliriz.

Misyonumuz

Misyonumuz, müşterilerimizin sigorta ihtiyaçlarını doğru anlamak, müşterilerimize en uygun sigorta çözümlerini sunmak ve sigorta ihtiyaçlarını, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak en iyi şekilde karşılamaktır. Özellikle müşterilerimizin çeşitli sigorta gereksinimlerini analiz eder, uygun sigorta ürünlerini araştırır, karşılaştırır ve kendilerine en uygun olanları tavsiye ederiz.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, müşterilerimize değer katan, güvenilir, inovatif ve öncü bir sigorta danışmanı olarak hizmet vermektir. Sektörde lider bir konuma ulaşmayı, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmayı, sürekli olarak gelişen ve değişen sigorta sektöründe ön planda olmayı, sektördeki rekabet avantajımızı sürdürmeyi, aynı zamanda da, çalışanlarımıza ilham verici bir yol haritası sunmayı hedefleriz. 

Quant Sigorta ve Reasürans Brokerliği
Quant Sigorta ve Reasürans Brokerliği

Değerlerimiz

  1. Müşteri Memnuniyeti Odaklılık: Müşteri ihtiyaçlarına odaklanmak, sigorta gereksinimlerini doğru anlayarak ve karşılayarak memnuniyetlerini sağlamak.

  2. Profesyonellik: Profesyonel bir hizmet sunarak müşterilere güvenilirlik ve uzmanlık sağlamak.

  3. Uygunluk: Müşterilerin bütçesi ve talepleri doğrultusunda uygun sigorta çözümleri sunmak.

  4. Risk Yönetimi: Müşterilerin risklerini değerlendirmek ve bunlara uygun sigorta poliçeleri sağlamak.

  5. Güvenilirlik ve Şeffaflık: Müşterilerin güvenini kazanmak için dürüstlük ve şeffaflık ilkelerine dayalı çalışmak.

  6. İletişim: Müşterilerimizle sürekli iletişim halinde olmak ve sigorta süreçlerinde rehberlik etmek.

  7. Sosyal Sorumluluk: Topluma katkı sağlayarak sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmek.

bottom of page